Loodus on rikas ürtide poolest, mis võivad taastada naha elastsuse ja muuta näo nooruslikumaks. Järgmistel taimsetel ravimitel on väljendunud vananemisvastased omadused:
- aaloe – niisutab, soodustab rakkude taastumist;
- saialill (saialill) – on antibakteriaalse toimega, rahustab, silub kortse, annab niisutust;
- lavendel – leevendab ärritust, taastab terve jume;
- cotsfoot – ühtlustab kortse ja annab nahale sametise tunde;
- nõges – taastab elastsuse, kiirendab ainevahetust naha kihtides;
- petersell – toidab, niisutab, võitleb kortsude vastu ja kirgastab nahka;
- piparmünt – on toniseeriva ja värskendava toimega;
- võilill – heledab pigmenteerunud piirkondi;
- kummel – soodustab rakkude taastumist, pidurdab vananemisprotsesse, hoiab ära vanusega seotud ja näo kortsude teket;
- rosmariin – pinguldab ja silub nahka;
- Korte – hoiab ära lõtvumise, aitab toime tulla rasuse naha probleemidega;
- tüümian (tüümian) – niisutab kuivusele kalduvat nahka, toimib kortsude tekke vastu;
- Salvia officinalis – on väljendunud tõstva toimega;
- Pihlakamarjad – nõrkade antioksüdantsete omadustega, puhastavad poore ja siluvad nahka.
Olenevalt ravimtaime koostisest, omadustest ja omadustest võib seda kasutada infusioonina, kompressilahusena või kosmeetiliste maskide komponendina. Taimede keedist valmistatud kosmeetiline jää võitleb tõhusalt kortsude vastu.
Maitsetaimed, mis pakuvad hooldust
Kosmeetiliste protseduuride jaoks valitakse taimsed toorained, võttes arvesse nahatüüpi ja selle vajadusi:
- Rasuse nahaga inimestel soovitavad eksperdid kasutada koirohtu, naistepuna, takja-, nõgese-, salvei-, varsa-, soo- ja nöörirohtu.
- Kuivale nahale tuleb kasuks tilli (taimed ja seemned), peterselli, võilille, raudrohi, tüümiani, pihlakamarjade, rosmariini, melissi või piparmündi, lavendli, saialille (saialille), kummeli, roosi kroonlehtede ja humalakäbide kasutamine.
- Probleemne nahk vajab erilist hoolt. Saate seda pakkuda vereurmarohi, aaloe, verbena (tuvirohi), saialille, immortelle, piparmündi ja korte abil.
Neid taimi kasutatakse nii üksikult kui ka mitmekomponentsete toodete osana. Need sobivad hästi teiste koostisosadega, kuid nõuavad proportsioonide ja kasutusreeglite järgimist.
Taimsete materjalide kasutamiseks kodukosmeetikas on erinevaid võimalusi. Seda saab kasutada nii värskelt kui ka kuivatatult.
Probleemse naha noorendamine
Farmatseutilise kummeli baasil valmistatakse mask. Kummelivärv on üks populaarsemaid ravimtaime ravimeid. See hooldab õrnalt näonahka, silub kortse ning tagab vajaliku toitumise ja niisutuse. Kummeli põletikuvastased omadused on kasulikud probleemse naha hooldamisel.
Maski valmistamiseks vajate: dessertlusikatäis keefirit või hapupiima, sama kogus kummelit, üks kanamuna.
Klopi kõik koostisained blenderis kokku. Kandke valmis mask kahekümneks minutiks nahale.
Seda toodet soovitatakse kasutada mitte ainult näol, vaid ka kaelal.
Silmade ja vareste kortsude silumine
Kuivadest purustatud ürtide: piparmünt, jahubanaan, kummel segust valmistatud mask aitab siluda kortse silmanurkades ja alumisel silmalaul.
Iga koostisosa magustoidulusikatäis pannakse ühte konteinerisse ja valatakse klaasi (200 ml) keeva veega. Pärast seda keedetakse toodet 10-15 minutit madalal kuumusel. Vedelik kurnatakse ja pannakse kõrvale, ürtidele lisatakse teelusikatäis tärklist ja segatakse korralikult läbi.
Maski kokkupuuteaeg on 20 minutit. Selle aja möödudes peske nägu puljongi või veega.
Vananeva ja vananeva naha taastamine
Küpse naha elastsust ja peeneid kortse on võimalik taastada, kasutades süstemaatiliselt salveilehtedest, kummeliõitest, naistepunast ja pärnaõiest valmistatud toodet. Tooraine võetakse kuivana võrdsetes osades, näiteks teelusikatäis või magustoidulusikas.
Jahvatage ürdid kohviveski või blenderiga jahuks, lisage keev vesi ja segage. Pärast seda lisage supilusikatäis hapukoort või rasket omatehtud koort, teelusikatäis mis tahes taimeõli.
Kandke toode näole 20 minutiks.
Küpse naha heledamaks muutmine
Vananedes kannatavad paljud naised vanuselaikude ilmnemise all. Selle kosmeetilise vea puhul sobib hästi nõgesest valmistatud mask.
See valmistatakse supilusikatäiest hakitud kuiva nõgesest, poolest supilusikatäiest sidrunimahlast ja supilusikatäiest koorest.
Nõges segatakse mahlaga, seejärel lisatakse mahl. Koostisosad tuleb hästi segada ja lasta 15 minutit tõmmata. Pärast seda kantakse toode näole mitme kihina kosmeetilise pintsliga. Maski mõjuaeg ei ole pikem kui 15 minutit.
Selliseid protseduure saab teha ärritunud nahale, mis on altid sagedasele kuivamisele.
Taimne hooldav mask
Kuivatatud piparmündist, kummelist ja jahubanaanist valmistatud mask hoolitseb naha eest hästi. Toorained segatakse võrdsetes osades, purustatakse, valatakse veega ja keedetakse 10 minutit madalal kuumusel. Puljong filtreeritakse ja teelehed visatakse minema. Lisa puljongile veidi kartulitärklist. Hoidke toodet 20 minutit.
Kortsudevastased vahendid saialillest
Saialilleõisi kasutatakse sageli alternatiivmeditsiini ja kosmetoloogia retseptides. Vala supilusikatäis saialilleõisi klaasi (200 ml) keeva veega ja jäta vähemalt pooleks tunniks seisma.
Mitmekihiline marli salvrätik niisutatakse puljongis, väänatakse kergelt välja ja kantakse näole. Hoidke kompressi, kuni salvrätik on peaaegu kuiv. Pärast maski eemaldamist tuleb nägu sooja veega loputada.
Okkad, kaselehed ja kummel
Jahvata blenderis teelusikatäis kummeliõisi, teelusikatäis männiokkaid, supilusikatäis värskeid kaselehti, lisa väike kogus keedetud vett ja sega pastaks. Jahvata kanakollane supilusikatäie koduse kodujuustuga ja sega ürdipudruga.
Segage segu hoolikalt ja kandke näole. Jätke 25 minutiks, seejärel loputage veega.
Maitsetaimed kuivale nahale
Valage poole klaasi (100 ml) keeva veega teelusikatäis värskeid roosi kroonlehti, sama palju värskeid piparmündilehti, kummeliõisi ja värsket nõgest. Keeda viis minutit. Kui puljong on veidi jahtunud, kurna. Jahvatage paks, segage teelusikatäie omatehtud kodujuustu ja väikese koguse piimaga (järjepidevuse tagamiseks). Tulemuseks peaks olema kreemjas mass. Seda kantakse näole ja pestakse 20 minuti pärast sooja veega maha.
Jahubanaanipõhine noorendaja
Seda maski on parem teha pärast vanni või sauna, kui nägu on hästi aurustunud ja poorid avatud. Mask sisaldab kaerahelbeid, millel on positiivne mõju küpsele ja väsinud nahale.
Kaks supilusikatäit kaerahelvestest jahvatatud jahu, kaks supilusikatäit oliiviõli, supilusikatäis purustatud jahubanaanilehti segatakse ja jahvatatakse pudruks. Hoidke maski nahal kuni pool tundi. Seda kasutatakse mitte ainult näol, vaid ka kaelal ja dekolteepiirkonnas.
Kummeli losjoon
Kummeliõitest valmistatakse füto-losjoon. Supilusikatäis toorainet valatakse klaasi hea kuiva valge veini sisse. Infundeerige kaks nädalat päikesevalguse eest kaitstud kohas.
Pühkige nahka kaks korda päevas isevalmistatud losjooniga, pärast mida peate kandma toitev kreem.
Linden kreem
Selle retsepti järgi valmistatud infusioon ei sisalda alkoholi. Seda kasutatakse esimeste vanusega seotud muutuste ilmnemisel.
Valmistage toode kahest supilusikatäiest pärnaõiest ja 250 ml keevast veest. Pärn täidetakse veega ja jäetakse pooleks tunniks seisma. Pärast seda filtreerige. Kasutage losjooni kaks korda päevas.
Kosmeetiline jää valmistatakse jahutatud ürditõmmise külmutamisel. See on suurepärane vahend varajaste vananemismärkide ilmnemise ennetamiseks. Regulaarsel kasutamisel aitab jää hoida nahka pikka aega värskena.
Auruvannid
See protseduur aitab nägu puhastada, seetõttu tehakse see enne maski pealekandmist.
Ürdikeedi kohale kerkiv aur avab ja puhastab poorid ning ravimtaimedest ekstraheeritud eeterlikud õlid toidavad nahka ja pakuvad sellele kaitset.
Lisaks toimivad aurusaunad aroomiteraapiana, aidates üle saada stressist ja leevendada väsimust.
Ravimtaimed on populaarne rahvapärane ravim, mis aitab toime tulla paljude probleemidega, sealhulgas kosmeetiliste probleemidega. Taimsete toorainete abil saate nahka oluliselt noorendada ja selle välimust parandada. Lisaks on kogu taimne kosmeetika taskukohane ja lihtne kasutada.
Maitsetaimed näonaha ja silmaümbruse kortsude noorendamiseks - looduse loodud retseptid!
Statistika järgi ulatub naiste poolt igapäevaselt kasutatavate kosmeetikatoodete kahjulike keemiliste elementide arv 168-ni. Need vähendavad immuunsust ja nõrgestavad organismi endokriinsüsteemi. Sellele olukorrale on aga lahendus – ravimtaimed näonaha noorendamiseks. Kui järgite taimse kosmeetika kogumise, säilitamise ja valmistamise soovitusi, saab seda kogust oluliselt vähendada, samal ajal tervendades ja noorendades epidermist ja kogu keha.
Maitsetaimede tervendav toime
Taimne kosmeetika sisaldab enamikku mineraalidest, orgaanilistest hapetest ja muudest elementidest, mis on vajalikud epiteelkudede täielikuks toimimiseks.
Kosmeetikud jagasid ravimtaimed rühmadesse, võttes arvesse naha tüüpi ja probleeme. Traditsiooniline meditsiin tunneb üle 2 tuhande ravimtaimede sordi, koduses ravimkosmeetikas kasutatakse 20 nimetust, nende hulgas:
- nõges, jahubanaan, piparmünt sobivad rohkem rasusele nahale;
- tüümian, pune, saialill sobivad kõige paremini kuiva pinnatüübiga naistele;
- petersell, võilill, vereurmarohi on valgendavate omadustega;
- Tammekoor, kummel, saialill või nöör aitavad rahustada ja leevendada põletikku;
- rosmariin ja salvei eemaldavad kortsud silmade ümber, suu ja voldid otsmikul;
- pärn, naistepuna aitab ahendada poore, toniseerida epidermist, eemaldada õline läige;
- Näo noorendamiseks mõeldud pruunvetika ülevaated - merihein - kiidavad selle ainulaadset toimet nahale.
Ravikosmeetika eelised
Taimede panus naha noorendamisesse on tohutu. Sellele aitavad kaasa paljud tegurid:
- looduslikud, keskkonnasõbralikud komponendid;
- maskide, dekoktide sügav mõju;
- taimede rikkus ja mitmekesisus võimaldab teil valida mis tahes tüüpi jaoks sobiva retsepti;
- aeglustada vananemist, intensiivselt niisutada, anda elastsust, tervet värvi, kartmata keha tervise pärast, vältides ärritust ja põletikku;
- ravimtaimed imenduvad rakkudesse 100%, erinevalt keemiliste komponentidega kosmeetikast.
Millal kasutada ja vastunäidustused
Maitsetaimi saab kasutada puuduste vastu võitlemiseks:
- põletik, akne;
- mitu vanuselaiku;
- uute kortsude teke;
- liigne kuivus, naha ketendus
- allergilised reaktsioonid, sügelus, punetus;
- turse, sinisus silma piirkonnas;
- rasvane läige, epidermise tuhm värv.
Taimsete kosmeetikatoodete kasutamisel on mitmeid vastunäidustusi:
- individuaalne allergia toote suhtes;
- vereringesüsteemiga seotud haigused, onkoloogia;
- operatsioonijärgne seisund (värskete haavade olemasolu).
Retseptid, mis taastavad teie näole nooruse ja ilu
Pärnaõiel põhinev toonik aitab puhastada ja täiendada rakkude veetasakaalu. Vaja läheb 2 spl. vala lilled 250 ml keeva veega, kata anum ja kurna poole tunni pärast. Pühkige nahka hommikul ja õhtul.
Kasutage 1 tl ainult rasuse naha puhastamiseks. ürtide kompleks (saialilleõied, rukkilill, kannike) ja 1 spl. kummel, mis valatakse keeva veega (0, 5 l). Järgmisel päeval pühkige probleemsed alad keetmisega. Toode eemaldab mustuse ja värskendab nahka.
Aaloemahlast ja kaerahelbedest valmistatud mask aitab vabaneda silmaümbruse kortsudest. Segage koostisained vahekorras 2: 1 ja kandke segu õhukese kihina 10 minutiks. Eemaldage jäägid vatipadjaga.
Veel üks tõestatud versioon noorendamiseks mõeldud maskist valmistatakse nõgeselehtede, naistepuna, musta sõstra, pihlaka viljade pastast, mis valatakse keeva veega 2-3 spl. kogumine 0, 5 liitri vedeliku kohta. Jätke toode umbes 3 tunniks, purustage see homogeenseks konsistentsiks (võimaluse korral), seejärel jagage segu puhastatud nahale. Poole tunni pärast peske jäägid maha.
Piparmündi ja rohelise tee mask (1 supilusikatäis igat komponenti) aitab taastada epidermise terve sära ja elastsuse. Vala segu korraks keeva veega üle. Seejärel tühjendage vesi (saab kasutada toonikuna või jääalusena) ja asetage ürdid ise pinnale. 15 minuti pärast eemaldage viljaliha.
Kui te ikka veel ei usalda ravimtaimede noorendavat jõudu, siis soovitame lugeda meie artiklit näole mõeldud farmaatsiatoodete kohta, ehk sobivad teile paremini traditsioonilised meditsiini meetodid.
Seda pead ravimtaimedega noorendades teadma!
- Mõned maitsetaimed on allergeenid. Enne kosmeetikatoote kasutamist viige läbi proovitest.
- Kosmeetilistel eesmärkidel kasutage apteegist ostetud taimi (selle kvaliteet on garanteeritud) või kogutud taimi, mis on kogutud tõestatud keskkonnasõbralikest kohtadest.
- Uurige iga komponendi omadusi ja omadusi; need peaksid olema suunatud probleemi lahendamisele vastavalt pinna tüübile.
- Keetmisi valmistage maksimaalselt 3 päevaks kasutamiseks, pudruseid segusid hoidke mitte rohkem kui 2 päeva.
- Suurema efekti saavutamiseks ärge unustage lisada oma igapäevasesse dieeti vananemisvastaseid toite, teha massaaži ja näovõimlemist.
- Keediga pesemine pärast energilist näomassaaži aitab rakke kiiresti toitainetega küllastada ja aktiveerib protsesse, sealhulgas kollageeni- ja elastiinikiudude tootmist.
- Kosmeetiline ürdijää niisutab ja toidab tõhusalt epiteelirakke. Lisateavet jääimede retseptide valmistamise kohta leiate siit.
Taimsed kortsudevastased retseptid
Kortsud ja muud nahahaigused tekivad paljude tegurite, sealhulgas psühholoogiliste – stress, ärevus, depressioon – mõjul.
Oluline on ka keskkonnaprobleem – megalinnade räpane atmosfäär, kliimamuutused, õhuniiskuse ja temperatuuri järsud muutused.
Tihti vananeb nahk enneaegselt valesti valitud või ebakvaliteetse dekoratiivkosmeetika või liiga aktiivse näoilme tõttu.
Üldiselt on põhjuseid palju, kuid tulemus on ilmne ning selliste puudustega saab ja tuleks kodus tegeleda.
Taimeekstrakte kasutatakse kosmeetikas väga laialdaselt. Ja need on puhtal kujul veelgi kasulikumad.
Maitsetaimed pakuvad parimat hooldust naha ilu, nooruse ja tervise eest ning me kasutame neid hea meelega.
Maitsetaimed näole kortsude vastu - kasu
Seal on suur hulk ravimtaimi, mis aitavad taastada naha turgorit ja muudavad selle nooremaks. Kuid soovitud noorendava efekti saavutamiseks soovitame kasutada järgmisi ravimtaimi:
- Aaloe – niisutab ja noorendab nahka
- Saialill – niisutab, desinfitseerib, rahustab ja silub kortse
- Nõges – aitab kiirendada ainevahetusprotsesse kudedes ja taastab naha elastsuse
- Lavendel – värskendab, rahustab ja taastab nahavärvi
- Coltsfoot – silub, niisutab ja muudab naha katsudes sametiseks
- Petersell – silub kortse, niisutab, toidab ja valgendab nahka, muutes selle nooreks ja sobivaks
- Mint – värskendab ja toniseerib vananevat nahka
- Võilill – aitab vabaneda pigmentatsioonist
- Rosmariin – siluvate omadustega, pinguldab ja noorendab hästi nahka
- Kummel – taastab nahka, peatab selle närbumise, takistab kortsude teket
- Pihlakas – puhastab nahka, silub kortse ja toimib kerge antioksüdandina
- Tüümian – niisutab tõhusalt kuiva nahka, takistades seeläbi kortsude teket
- Salvei – kasutatakse loodusliku tõstmisvahendina
- Korte - eemaldab lõtvunud naha, aitab rasuse ja probleemse näonaha korral
Eespool kirjeldasime väikest hulka ravimtaimi, mida saab kasutada kodukosmeetikas vananeva naha vastu võitlemiseks. Olenevalt ürdi omadustest võib seda kasutada maski, infusiooni või kompresside kujul. Näo hõõrumine ravimtaimede keetmisel põhineva kosmeetilise jääga aitab kortse suurepäraselt eemaldada.
Kortsudevastaste maskide retseptid
Kortse saate eemaldada ravimtaimedest valmistatud näomaskide abil. Kasuta ürte nii värskelt kui ka kuivatatult.
Kortsudevastane mask silmade all
Kuivatatud jahubanaanist, piparmündist ja kummeliõitest valmistatud taimne mask aitab eemaldada silmaaluseid kortse. Haki ja sega 1 supilusikatäie kaupa ürdid, vala peale klaas keeva vett ja keeda tasasel tulel 10-15 minutit. Seejärel kurna vesi, lisa ürdi viljalihale 1 tl kartulitärklist ja sega korralikult läbi. Enne maski näole kandmist määrige see esmalt toitva kreemiga. Lase mõjuda 20 minutit, seejärel loputa toasooja veega.
Mask pleekivale ja vananevale nahale
Salveilehtedest, naistepunast, kummelist ja pärnast valmistatud mask aitab eemaldada pleekiva ja vananeva naha kortse. Mõõda kuivained võrdsetes vahekordades – teelusikatäis korraga. Jahvatage need kohviveski abil põhjalikult jahuks. Vala peale keev vesi. Seejärel lisage supilusikatäis hapukoort ja teelusikatäis taimeõli. Kandke mask peale ja loputage 20 minuti pärast toatemperatuuril veega.
Münt, jahubanaan, kummel
Mündi, jahubanaani ja kummeliõite kuivatatud ürtidest valmistatud mask aitab suurepäraselt. Neid tuleb segada võrdsetes osades, purustada ja keeta kümme minutit madalal kuumusel. Seejärel kurna see kõik ja lisa veele kartulitärklis. Enne selle maski näole kandmist tuleb see määrida toitva kreemiga. Jätke mask kakskümmend minutit.
Saialille mask
Näo kortsud saate eemaldada saialill (calendula officinalis): vala 1 spl seda ürti 1 klaasi keeva veega ja lase 30 minutit tõmmata. Leota saadud infusioonis marlilapp ja kanna näole. Kui salvrätik hakkab kuivama, eemaldage see ja peske sooja veega.
Veel üks rahvapärane retsept toitva ja siluva maski jaoks vananevale nahale
Haki peeneks ja sega teelusikatäis ravimkummeliõisi, supilusikatäis värskeid kaselehti, teelusikatäis männiokkaid. Purustatud massile valage keedetud vesi pastaks. Lisa üks munakollane ja supilusikatäis kodujuustu. Püreesta kõik koostisained ja kanna 25 minutiks näonahale. Loputage maha sooja veega.
Mask kuiva naha hooldamiseks
Võtke 1 tl värskeid roosi kroonlehti, värskeid piparmündilehti, kuivatatud kummeliõisi ja värskeid nõgeselehti. Vala kõik peale pool klaasi keeva veega, keeda 5 minutit ja kurna.
Sega ürdipuder 1 tl kodujuustuga ja lisa veidi sooja piima, et saada hapukoore paksusega sarnane mass.
Kandke näonahale ja 20 minuti pärast loputage sooja veega.
Rahvapärane retsept taimsete kreemide jaoks kortsude vastu
Valage 1 sl kuivatatud kummeliõisi 1 klaasi kuiva valge veini sisse ja laske 2 nädalat tõmmata. Pühkige vananevat nahka selle losjooniga hommikul ja õhtul, peale pühkimist kandke näole toitev kreem.
Maitsetaimi on pikka aega peetud tõhusaks rahvapäraseks vahendiks kortsude vastu. Tähtis on ainult neid retsepte mitte aeg-ajalt, vaid pidevalt või korduvate kuuritena kasutada ja siis aitavad lihtsad, kuid väga tõhusad retseptid siluda vanusega seotud muutusi ja sügavaid kortse ei teki väga pikka aega.